MAJLIS PELETAKAN LUNAS KAPAL KOMBAT LITORAL

MAJLIS PELETAKAN LUNAS KAPAL KOMBAT LITORAL

cn1  cn2

cn3  cn4

18 Disember 2017- Majlis Peletakan Lunas Kapal Kombat Litoral (LCS) 3 Tentera Laut Diraja Malaysia (TLDM) yang diadakan di BN Shipyard telah disempurnakan oleh Ketua Setiausaha Kementerian Pertahanan, Dato’ Sri Abdul Rahim Mohamad Radzi.

Peletakan lunas menandakan bermulanya proses pencantuman blok yang menjadi asas kepada sebuah kapal dengan menggunakan kaedah pembinaan modular.  Dalam majlis ini, penyambungan Blok 03, 04 dan 05 telah dilakukan sebagai simbolik peletakan lunas kapal LCS 3.

Turut hadir ialah Panglima Angkatan Tentera, Jeneral Tan Sri Raja Mohamed Affandi Raja Mohamed Noor; Panglima Tentera Laut, Laksamana Tan Sri Ahmad Kamarulzaman Hj Ahmad Badaruddin; Panglima Tentera Udara, Jeneral Tan Sri Dato’ Sri Hj Affendi Buang; Pengarah Urusan Kumpulan Boustead Holdings Berhad, Tan Sri Dato' Seri Lodin Wok Kamaruddin dan Pengarah Urusan Boustead Naval Shipyard, Tan Sri Dato’ Seri Ahmad Ramli Mohd Nor.

Keratan Akhbar Majlis Peletakan Lunas Kapal Litoral Kombat 3

Keratan Akhbar Majlis Peletakan Lunas Kapal Litoral Kombat 3

 

SINAR HARIAN 19 DISEMBER 2017 
 sinar betul
KOSMO 19 DISEMBER 2017
 sinar
UTUSAN 19 DISEMBER 2017
utusan lcs3 utusan
Kwong Wah Yit Poh 19 DISEMBER 2017
kwan yit poh
THE STAR 19 DISEMBER 2017
star

 ONLINE

 

Online

  1. The Star - https://www.thestar.com.my/news/nation/2017/12/19/trial-run-for-first-littoral-combat-ship-in-2018/
  2. The Sun - http://www.thesundaily.my/news/2017/12/18/rmns-first-littoral-combat-ship-be-ready-next-year
  3. Bernama (ENG) - http://www.bernama.com/bernama/v8/ge/newsgeneral.php?id=1420519
  4. ​Bernama (BM) - http://www.bernama.com/bernama/v8/bm/newsindex.php?id=1420460
  5. Utusan Online - https://www.utusan.com.my/mobile/berita/nasional/kapal-tempur-pesisir-tdlm-sedia-diuji-1.575329
  6. Kosmo Online - http://www.kosmo.com.my/negara/maharaja-lela-diuji-tahun-depan-1.575575
  7. ​Sin Chew - http://www.sinchew.com.my/node/1711698
  8. ​Kwong Wah - http://www.kwongwah.com.my/?p=443095
  9. Oriental Daily - http://www.orientaldaily.com.my/s/224640
  10. NavalToday.com - https://navaltoday.com/2017/12/18/malaysian-navy-lays-keel-for-third-lcs-raja-mahadi/
  11. Navy Recognition - https://www.navyrecognition.com/index.php/news/defence-news/2017/december-2017-navy-naval-forces-defense-industry-technology-maritime-security-global-news/5816-boustead-royal-malaysian-navy-hold-keel-laying-ceremony-for-3rd-gowind-frigate-lcs-sgpv.html
  12. Jane's 360 - http://www.janes.com/article/76457/malaysia-lays-keel-for-third-littoral-combat-ship
  13. Berita Wilayah -http://www.bernama.com/bernama/state_news/bm/news.php?id=1420460&cat=ut
  14. Seawaves magazine -http://seawaves.com/tag/boustead-heavy-industries/
  15. Perak Today - https://peraktoday.com.my/2017/12/kejayaan-bns-bina-kapal-perang-canggihbukti-ia-setaraf-syarikat-perkapalan-antarabangsa/
  16. ​Malaysian Digest - http://malaysiandigest.com/bahasa-malaysia/713463-lcs-pertama-lalui-sesi-pelayaran-pertama-hujung-tahun-depan.html
  17. Defcon News - https://defcon.news/2017/12/18/malaysia-lays-keel-for-third-littoral-combat-ship/
  18. DFNS.net naval - https://naval.dfns.net/2017/12/17/malaysia-lays-keel-for-third-littoral-combat-ship/
  19. Wn.com - https://article.wn.com/view/2017/12/18/RMNs_First_Littoral_Combat_Ship_To_Be_Ready_Next_Year/
  20. OurSogo.com - http://oursogo.com/thread-2483162-1-1.html
  21. See Hua Online - http://news.seehua.com/?p=328137&variant=zh-hant
  22. Utusan Borneo Online - http://www.utusanborneo.com.my/2017/12/19/lcs-pertama-lalui-sesi-pelayaran-pertama-hujung-tahun-depan
  23. ​Press Reader (Utusan Borneo Sarawak) - https://www.pressreader.com/malaysia/utusan-borneo-sarawak/20171219/281676845267357
  24. Sarawakiana - http://babab.net/out/lcs-pertama-lalui-sesi-pelayaran-pertama-hujung-tahun-depan.html

PENYERAHAN SUMBANGAN KOMPUTER TERPAKAI

PENYERAHAN SUMBANGAN KOMPUTER TERPAKAI

 

penyerahan sumbangan komputer terpakai 1 penyerahan sumbangan komputer terpakai 2
penyerahan sumbangan komputer terpakai 3

15 Sep 2017 – BN Shipyard telah berbesar hati untuk memberi sumbangan komputer terpakai kepada lima buah sekolah di sekitar daerah Manjung. Sumbangan komputer terpakai ini merupakan sumbangan kali kedua bagi tahun ini.

Sebanyak 19 buah komputer telah disumbangkan kepada sekolah terbabit iaitu Kompleks Pendidikan Manabi’ul Ulum, SJK (T) Ladang Sungai Wangi II, SJK (T) Ladang Walbrook, Tabika KEMAS Padang Tembak dan Tadika Kreatif Sitiawan.

PROGRAM GLC EXPLORACE 2017

 

PROGRAM GLC EXPLORACE 2017

 

glc explorace 1 glc explorace 2glc explorace 3 glc explorace 4glc explorace 5 glc explorace 6

08 Ogos 2017 - GLC ExplorAce 2017 yang berlangsung di Pusat Konvensyen Sime Darby di Bukit Kiara, Kuala Lumpur pada 8 Ogos yang lalu merupakan program anjuran Kementerian Perdagangan Antarabangsa dan Industri (MITI)dengan kerjasama UEM, Sime Darby dan Malaysian Industrial Development Finance Berhad (MIDF).

Pada tahun ini, sekali lagi BN Shipyard membuka ruang pameran di acara ini dengan disertai  tiga vendor dalam Skim Program Pembangunan Vendor (PPV) iaitu AANS Technical Services Sdn. Bhd., Daya OCI Sdn. Bhd. dan Swis Resources Sdn. Bhd.

Seterusnya, penyertaan kali ini turut dimeriahkan dengan kehadiran Pengarah UrusanBN Shipyard, Tan Sri Dato’ Seri Ahmad Ramli Mohd Nor dan Ketua Pegawai Kewangan Kumpulan Boustead Heavy Industries Corporation Berhad (BHIC), Tuan Haji Ahmad Nordin Mohammad semasa acara perasmian serta lawatan para menteri ke ruang pameran.